Přejít na obsah
Kategorie PRIMA BLOG
Zpět na přehled článků

Na návštěvě u... tak akorát k jedné marmeládové svačině 18.11.2021

Šafránka: Nejlépe na světě chutná láska k přírodě

Marmelády Šafránka: náš nejvoňavější zákazník

S klidným srdcem si troufáme tvrdit, že firma Šafránka patří bezesporu mezi naše nejvoňavější zákazníky. A co se za tímto odvážným tvrzením skrývá? No přece marmelády! A ne jen tak ledajaké. Paní Šafránková, majitelka firmy, je totiž mimo spousty jiných ocenění také držitelkou ceny za nejlepší marmeládu světa. Jak s tím vším ale souvisí čistý propan?

Marmelády Šafránka: náš nejvoňavější zákazník

Na počátku stála tradice předků i láska k přírodě

Romana Šafránková, zakladatelka firmy vyrůstala v rodině milovníků dobré kuchyně z kvalitních surovin. Její babička měla vášeň pro zavařování, dědeček byl hoteliérem a jeho kuchařský um si paní Šafránková zamilovala už odmalička. Tyto dovednosti její předci navíc uplatňovali uprostřed nádherné posázavské přírody, a zde vznikla i touha po výrobcích v souladu s přírodou. O několik let později se paní Šafránková rozhodla spojit lásku k jídlu a přírodě v jedno a v roce 2014 založila firmu Marmelády Šafránka.

Čerstvé ovoce, minimum cukru, maximum chuti

Každá sklenice marmelád Šafránka je až po okraj naplněná čerstvým ovocem, které pochází vždy od lokálních farmářů. V jednom 270 g balení tak naleznete neuvěřitelných 450 g čerstvého ovoce. Ve jejich složení nenajdete ani špetku zahušťovadel, stabilizátorů nebo pektinu, které obsahuje spoustu marmelád. Nachází se v nich také velmi malé množství cukru. Navzdory tomu si ale tyto marmelády uchovávají výrobní kouzlo v podobě úžasně sladké chuti. 

Své marmelády připravuje sama majitelka ve velkých měděných hrncích mísách, vaření pohání naše 10kg a 33kg láhve s čistým propanem. Vše s ohledem na českou gastronomii a tradici. 

Co snídává anglická královna

Nezůstalo však jen u českých hranic. Prvním místem v zahraničí, kam se marmelády Šafránka dostaly, byly pulty luxusního obchodu Fortnum&Mason, kam chodí nakupovat i členové královské rodiny. Výsada smět prodávat své marmelády v tomto obchodě se dostane pouze těm firmám, které vyhrají nejvyšší ocenění v prestižní soutěži Mistrovství světa marmelád v Cumbrie. V tomto anglickém městě Romana Šafránková roku 2017 mezi dvěma tisíci soutěžícími získala titul Nejlepší marmeláda na světě. Hned dvojitá zlatá medaile putovala její marmeládě s příchutí Citron a mojito.

Kromě nejlepší marmelády světa si z firmy Šafránka pochutnáte i na džemech, čatní nebo medech. Jedinečné výrobky v BIO kvalitě si můžete objednat na webu https://safranka.boutique/cs/

No a pokud hledáte dodavatele plynových láhví s čistým propanem a dopravou zdarma až do Vašeho podniku, už víte, na koho se můžete obrátit! 😊

 

Marmelády Šafránka: náš nejvoňavější zákazník
33kg láhve PRIMAGAS

33kg ocelová láhev ČP

Čistý Propan (topný)

Cena obalu:

Výše zálohy na láhev 5 000 Kč

Obal se vydává na zálohový list či smlouvu

Marmelády Šafránka: náš nejvoňavější zákazník Primagasu
výhody čistého propanu