1. ÚVOD »
  2. Pro firmy »
  3. Neodorizované plyny

Neodorizované plyny

Plyny v nejvyšší čistotě a s nulovým obsahem síry!

PRIMAGAS je dodavatelem nejen LPG (propanu a propan-butanu), ale i zkapalněných neodorizovaných plynů o vysoké čistotě pro využití v průmyslu.

Jaké neodorizované plyny PRIMAGAS nabízí?

  • Isobutan (i-butan)
  • neodorizovaný Propan
  • neodorizovaný Butan (n-butan)

 aerosol

K čemu se neodorizované plyny používají? 

 

Isobutan, n-butan, neodorizovaný propan a jejich směsi se nejčastěji používají jako hnací plyny při výrobě aerosolových sprejů.

Hnací plyn vyvíjí tlak na směs chemických látek v aerosolové nádobě, čímž dojde přes ventil k aplikaci do prostoru, kde se hnací plyn rychle vypařuje a umožňuje tak velmi jemné rozptýlení náplně.

spreje

 

Další běžné průmyslové použití těchto vysoce čistých plynů je výroba polyethylenových izolačních pěn, kde figurují jako pěnící činidlo.

Jsou také součástí ekologických chladiv R290 a R600a, které se používají zejména v chladících agregátech, využití však najdou i například jako rozpouštědlo pro výrobu plastů LDPE a HDPE, při výrobě karimatek, v balící technice nebo v barevných sprejích.  

Jaké jsou výhody řešení se společností PRIMAGAS?

 

  • Řešení přímo na míru každému zákazníkovi – možnost směsi těchto plynů v požadovaném poměru i čistotě (nad 97%)
  • Realizace celé instalace včetně speciálních zásobníků
  • Pravidelné a spolehlivé dodávky zkapalněných plynů té nejvyšší kvality (potvrzená laboratorními testy a certifikáty)
  • V rámci skupiny máme vlastní desulforizační jednotku, jsme tedy schopni vyhovět požadavkům každého sektoru, kde mají tyto plyny využití

 

Kontaktujte nás prostřednictvím online formuláře, nebo ještě lépe přímo Vašeho obchodního zástupce. A pokud chcete slyšet hřejivý hlas, zavolejte nám na zelenou linku 800 736 736

800 736 736 ZÁKAZNICKÁ LINKA ZDARMA