Přejít na obsah
Autocisterna PRIMAGAS u zákazníka doplňuje zásobník čistým propanem.

Autoplyn pro čerpací stanice

Šetřete s námi ovzduší a rozpočet! Prodávejte LPG!

LPG je nejoblíbenější alternativní palivo na světě. Mezi jeho výhody patří například zvýšení dojezdu, menší opotřebovávání motoru či jeho ekologičnost oproti ostatním druhům paliv.

Výhody paliva LPG

LPG má skvěle fungující infrastrukturu a rozvinutý trh. V Evropě jezdí na autoplyn 8 milionů osobních vozidel, tedy 3 % z celkového počtu vozů. Přestavba starších vozů na plyn představuje významnou ekologickou úlevu pro celý dopravní sektor a díky snížené spotřební dani významnou úsporu pro řidiče. Proč se vyplatí nabízet na čerpací stanici LPG?

Provoz auta na plyn je i díky snížené spotřební dani průměrně o 57% levnější než na benzin a o 53% oproti naftě. Návratnost investice do přestavby staršího auta na plyn je tak pro řidiče v řádech měsíců. Vozidla LPG jsou také osvobozena od silniční daně. LPG je tedy právem nejvýhodnější alternativou ke konvenčním palivům, a to jak pro řidiče, tak pro provozovatele čerpacích stanic, kteří jsou schopni bez masivních investic rozšířit svou nabídku s jistotou odběru. 
LPG představuje úsporu uhlíkové stopy až o 20% v porovnání s benzinem, při spalování LPG se navíc neuvolňují téměř žádné znečišťující látky (NOx) a částice (PM aPN). S LPG můžete tedy snadno snížit průměrné emise i uhlíkovou stopu z prodaných PHM. Primagas navíc jako první přivezl do ČR Bio LPG, čistě z obnovitelných zdrojů, které má uhlíkovou úsporu 80% oproti klasickému LPG a až 90% oproti konvenčním palivům.
Garantujeme vám spolehlivé dodávky autoplynu (LPG) do 3 dnů. Primagas do čerpacích stanic dodává pouze kvalitní propan-butan a naše LPG vždy prošlo testem kvality paliva od ČOI. Čistotu plynu pravidleně kontrolujeme v laboratořích VŠCHT a díky zahraničnímu zázemí mateřské společnosti SHV Energy se nemusíte bát nečekaného výpadku v dodávkách nebo kvalitě, plyn totiž nakupujeme z více zdrojů, a žádný z nich není ruský.
Myslíme globálně, ale jednáme lokálně. Nabízíme vám osobní přístup našich obchodních zástupců i zákaznického oddělení a veškerou marketingovou a online podporu vašeho prodeje, kterou budete potřebovat. Nabízíme i možnost mandátního prodeje, zapojení do věrnostního programu Primajízda nebo rozšíření vašeho prodeje i o naše plynové láhve. 

První Bio LPG v ČR

Co je to Bio LPG? Chemicky to samé, ale 100% z obnovitelných zdrojů!

Dodávky LPG do čerpacích stanic

Autocisterna PRIMAGAS LPG
Spolehlivé dodávky zkapalněného plynu naší flotilou autocisteren s největší přepravní kapacitou na LPG v ČR.

LPG pro komerční i interní čerpací stanice

Nedodáváme "pouze" kvalitní plyn, ale nabízíme komplexní služby:


 • Technologii včetně instalace zásobníků a uvedení do provozu
 • Údržbu, servis a revize našich zásobníků, které dáváme do nájmu
 • Garantované dodávky vysoce kvalitního LPG do 3 dnů
 • Možnost zapojení se do programu Garance dodavatele LPG
 • Bezplatnou technickou konzultaci kdykoliv potřebujete
 • Marketingovou podporu vašeho prodeje, věrnostní program

Výstavba čerpací stanice LPG

PRIMAGAS zajistí výstavbu čerpací stanice na klíč!

Pro jaký účel uvažujete o výstavbě čerpací stanice LPG?

 • Komerční čerpací stanice

  Vyhodnotíme lukrativnost vámi vytipované lokality, necháme zpracovat projektovou dokumentaci a zajistíme technologii včetně instalace a uvedení do provozu.
 • Interní podniková (průmyslová) čerpací stanice LPG

  Úsporné a čisté řešení pro váš vozový park nebo pohon manipulační techniky! PRIMAGAS připraví nabídku podnikové čerpací stanice jako komplexní řešení na klíč a stejně tak následně veškeré projektování, revize, údržbu a dodávky plynu.
 • Čerpací stanice pro VZV

  Funguje obdobně jako čerpací stanice pro LPG do aut, zkapalněný plyn se tankuje do nádrže na vozíku, nepoužívají se tedy plynové láhve. Interní čerpací stanice pro VZV vám při vyšších odběrech ušetří čas i náklady!

Investice na výstavbu ČS LPG

V ceně naší investice na výstavbu čerpací stanice LPG je mimo jiné:

 • dodávka a montáž technologie
 • ověření měřidla ČMI
 • zprovoznění technologie
 • provozní předpisy a řády
 • vyškolení obsluhy
 • záruční servis
Šetřete ovzduší i kapsu s autem na LPG!

Uvažujete spíš o LNG?

LNG (zkapalněný metan, tedy zemní plyn) je ideálním řešením pro nákladní dopravu, autobusy nebo MHD.

Poptávkový formulář LPG (autoplyn)

Máte zájem o dodávky LPG do čerpací stanice nebo o dodávku celé technologie LPG čerpací stanice? Vyplňte nezávaznou poptávku!
Prosím vyplňte povinná pole a odešlete poptávku znovu.

Hang on! We're just checking that your information gets through to us

“S Primagasem spolupracujeme již více než 10 let. Dodávky plynu jsou flexibilní a rychlé, vždy nám vyjdou vstříc. Spolupracujeme s firmou RAFIS která provádí přestavby na LPG a následný servis. Ze stavu komponent a filtrů je patrné, že se jedná zřejmě o bezkonkurenčně nejkvalitnější plyn, který se v současné době v ČR distribuuje. Nedochází zde k přimíchávání jakýchkoli nežádoucích přísad či rafinátu.”

Michael Hrabal, jednatel

ČERPACÍ STANICE LPG GARDEN s. r. o.

Autoplyn je nejrozšířenější alternativní palivo, oproti benzinu či naftě šetříte polovinu nákladů na každém kilometru. Je také výrazně ekologičtější z hlediska uhlíkové stopy, v letošním roce navíc PRIMAGAS na český trh poprvé uvedl Bio LPG - LPG čistě z obnovitelných zdrojů a s ještě drasticky nižší uhlíkovou stopou.

S LPG jezdíte za polovic!

"Výhodou LPG je, že je nejen šetrnější k životnímu prostředí, ale také levnější než konvenční paliva. Můžeme si tak naplno užít naše rodinné výlety."