Přejít na obsah
LPG (čistý propan v zásobníku) se může postarat o komplexní energetiku např. zemědělských provozů mimo rozvody zemního plynu

LPG do zásobníků, energie pro vaše podnikání

Podnikejte, vyrábějte, vydělávejte!

Energii dodáme my

Podnikáte mimo rozvody zemního plynu? Propan v zásobnících je ideální zdroj energie pro vás!

Jaké jsou výhody zkapalněného LPG pro firmy?

LPG = propan, butan a jejich směsi

 • Nezávislost na rozvodných sítích

  Výhodné všude, kde není k dispozici přípojka na zemní plyn. Propan funguje stejně, výhřevnost má však dokonce vyšší, což může být výhoda zejména v technologiích. Ani jedna molekula našeho propanu navíc nepochází z Ruska.
 • Univerzální

  Propan lze využít na vaření, vytápění, temperování, přípravu teplé vody, do mnoha technologií (sušení, pražení, tavení) a v neposlední řadě pro pohon manipulační techniky. Při vyšších spotřebách možnost instalace výparníkové stanice.
 • Ekologická i ekonomická úspora

  Velmi nízké uhlíkové emise, žádné saze, snadné ovládání a výrazně levnější a výkonnější než elektřina. To vše bez jakýchkoliv ústupků a kompromisů v oblasti kvality a bezpečnosti.

Řešení pro firmy

Kde najde LPG v zásobníku uplatnění?

Vytápění jakéhokoliv firemního objektu či provozovny, zejména v odlehlejších oblastech mimo přípojky na zemní plyn. Vytápění propanem ze zásobníku je také čisté a hlavně bezobslužné řešení pro veřejné instituce jako jsou školy, ústavy, nemocnice nebo úřady.
Aktuálně zaznamenáváme boom malých pivovarů, pražíren nebo palíren v off-grid lokalitách, pro které zajišťujeme spolehlivý zdroj energie. Stejně tak lze samozřejmě čistý propan v zásobníku využít pro vaření například v horských restauracích či hotelech. Pro hotely zajišťujeme komplexní energetiku - topení, vaření, teplou vodu a u některých dokonce i elektrickou energii přes plynové elektrocentrály.
Drůbeží farmy nebo vepříny potřebují i v odlehlých lokalitách úsporný, ale maximálně spolehlivý zdroj energie, patří tedy k našim nejvýznamnějším zákazníkům v segmentu propanového vytápění. Další typickou aplikací jsou sušičky obilí, které nárazově jednou do roka potřebují výkonný a nezávislý zdroj tepla ve velkém množství, což zajistí náš čistý propan bezpečně uložený ve velkokapacitních zásobnících. 
K našim největším odběratelům patří betonárky nebo obalovny asfaltu, které leží mimo sítě zemního plynu a zdroj energie tak zajišťují vzájemně propojené velkokapacitní zásobníky s naším LPG (propanem či propan-butanem). Speciální aplikací jsou pak práce přímo na silnicích, tzv. recyklace asfaltových vrstev za horka, kde čerpáme autocisternou LPG přímo do těchto strojů.
Zvláštní kategorií zásobníků na LPG jsou interní čerpací stanice pro firemní manipulační techniku, zejména vysokozdvižné vozíky. Zásobník má spodní výpusť kapalné fáze a je propojen s výdejním stojanem a čerpadlem, což dohromady tvoří klasickou čerpací stanici LPG. Při větším počtu VZV se toto řešení ekonomicky i provozně vyplatí oproti plynovým láhvím.
V oblasti automotive jsou našimi zákazníky se zásobníkem nejčastěji lakovny, případně automyčky, zajišťujeme však také plyn pro menší skláře, papírny nebo jakoukoliv strojírenskou výrobu, kde je zapotřebí plyn bez přístupu k síti zemního plynu. Najdou se však i atypické aplikace jako například chov akvarijních rybiček, vytápění bunkru nebo balónové létání. 
Primagas plynový zásobník
Zkapalněný plyn je bezpečně uložený v zásobníku u objektu, kam je dovezen autocisternou. Zajistíme zdroj energie pro vaše podnikání, ať už jste kdekoliv!

Nabídka PRIMAGAS

Nedodáváme jen plyn, ale řešení energetiky vaší provozovny. Zanechte nám poptávku!

Autocisterna Primagas s LPG

Naše služby jsou komplexní

Po celou dobu naší spolupráce je vám k dispozici váš obchodní zástupce, se kterým řešíte všechny technické i obchodní záležitosti od návrhu přes realizaci projektu až po dennodenní provoz.

Komplexní řešení instalace:

 • kalkulace projektu a provozu 
 • zajištění projektu
 • návrh umístění zásobníku
 • zajištění instalační firmy
 • výchozí plynové revize před uvedením do provozu

Naši specialisté mají často celoživotní zkušenosti v oboru a jsou schopni osobního přístupu ke každému zákazníkovi a aplikaci - od vytápění malých mobilních domků až po řešení LPG systémů ve velkých průmyslových provozech.

Zásobník (který je v našem vlastnictví) vám pronajímáme a staráme se o jeho pravidelné revize, vy se nemusíte zatěžovat jejich údržbou. Máme vlastní technické oddělení, dostupné 7 dní v týdnu 24 hodin denně. Zásobníky procházejí pravidelnými technickými a bezpečnostními revizemi a tlakovými zkouškami a jsou naší společností pojištěny pro případ havárie. 
 • objednávka a závoz plynu jsou vám vždy potvrzeny den předem telefonicky naším zákaznickým oddělením
 • oprávnění na převoz ADR, všichni řidiči mají dlouholetou praxi a jsou pravidelně proškolováni
 • možnost buď pravidelných závozů, nebo na základě vaší objednávky do 5 pracovních dnů
 • ochotný a vyškolený zákaznický servis z masa a kostí k dispozici na zelené zákaznické lince každý pracovní den, žádní roboti a žádné alibistické přepojování.

Díky zázemí mateřské firmy SHV Energy, největšího světového distributora LPG, jsme schopni dlouhodobě držet velmi příznivé ceny. Ty se navíc v průběhu roku mění, jelikož i naše nákupní cena kolísá a typicky v letních měsících bývá nižší. 

Dodržujeme také nejvyšší technologické standardy pro zajištění kvality plynu (která je pravidelně kontrolována v laboratořích VŠCHT) a díky diverzifikaci našeho nákupu můžete mít jistotu, že s námi nehrozí výpadky v dodávkách nebo kvalitě LPG. Ani jedna molekula našeho plynu nepochází z Ruska.

Cenu vám umíme zafixovat až na dva roky dopředu. Pro menší odběry nabízíme fixaci v letních měsících, kdy jediný váš závazek je odebrat plyn jednou do roka, pro větší odběry jsme schopni zafixovat mám cenu individuálně dle charakteru vaší spotřeby. Největší odběratelé využívají i měsíční cenové vzorce navázané na burzovní kotaci propanu a mají tak jistotu, že nakupují propan opravdu za aktuální tržní cenu.

Více o možnosti fixace ceny plynu do zásobníku

Zanechte nám poptávku!

Prosím vyplňte povinná pole a odešlete poptávku znovu.

Hang on! We're just checking that your information gets through to us

Jak to funguje?

Začít s propanem je snadné!

Jak probíhá proces projektu a instalace? 

 • Výběr vhodné velikosti zásobníku, technického řešení a umístění. 

  Osobní konzultace s naším obchodním zástupcem na místě

  LPG v zásobnících a láhvích PRIMAGAS
 • Smlouva o nájmu zásobníku a dodávkách plynu na základě předem zaslané nabídky a cenové kalkulace projektu.

  Podpis smlouvy

  PRIMAGAS dodavatel LPG
 • Příprava technických podkladů pro schvalovací řízení propanových topných systémů.

  Vypracování projektové dokumentace

  Projektová dokumentace od Primagasu
 • V závislosti na rozsahu instalace buď stavební povolení nebo územní souhlas. Územní souhlas je ještě jednodušší než zjednodušené územní řízení.

  Povolení k instalaci

  Primagas -Zásobníky LPG
 • Dovoz zásobníku na vámi požadované místo, instalace zásobníku a jeho napojení na technologii nebo topný systém.

  Instalace zásobníku

  Nadzemní zásobník na plyn - instalace
 • Výchozí revize naším technikem pro zahájení bezpečného používání a první závoz.

  První plnění plynu do zásobníku

  Doplňování zásobníku PRIMAGAS

Zásobníky a jejich typy

Nabízíme širokou škálu nadzemních i podzemních zásobníků, kam je plyn pravidelně doplňován vlastním vozovým parkem moderních autocisteren se zkušenými řidiči s oprávněním ADR.

Reference od zákazníků