LPG PRIMAGAS Autoplyn

LPG - nejoblíbenější alternativní palivo pro automobily

Jezděte za polovic!

LPG šetří ovzduší i kapsu, přestavba auta na plyn je snadná

Výhody jízdy na plyn

LPG (autoplyn) je jistota ve světě alternativních ekologických paliv, jezdí na něj v ČR přes 170 tisíc automobilů a natankujete jej na více než 950 čerpacích stanicích.

 • Finanční úspora

  Provoz auta na plyn je průměrně o 57% levnější než na benzin a o 53% oproti naftě. Náklady na přestavbu jsou přitom relativně nízké - od 15 tisíc do 40 tisíc Kč. Návratnost této investice je tedy většinou v řádech měsíců. Vozidla na LPG jsou také osvobozena od silniční daně.
 • Ekologická úspora

  Ve srovnání s naftovým či benzinovým motorem se při spalování LPG neuvolňují téměř žádné znečišťující látky (NOx) a částice (PM a PN). V porovnání s benzinem také vzniká až o 20% méně oxidu uhličitého, s každým kilometrem na LPG tak šetříte 29 gramů tohoto skleníkového plynu. Na českém trhu je nově i Bio LPG z obnovitelných zdrojů s úsporou emisí CO2 až o 80% oproti klasickému LPG.
 • Dostupnost

  LPG má skvěle fungující infrastrukturu a rozvinutý trh. V Evropě jezdí na autoplyn 8 milionů osobních vozidel, tedy 3 % z celkového počtu vozů. V ČR lze LPG natankovat na 950 místech. Pro srovnání, plnicích stanic CNG je přibližně jen 200. Náklady na koupi nového vozidla s pohonem na autoplyn, kterých je na evropském trhu k dostání více než 60 modelů, nebo na přestavbu stávajícího benzínového vozidla, se řidiči rychle vrátí.
 • Bezpečnost a kvalita

  Jízda na LPG je tichá, se dvěma nádržemi můžete navíc na jedno tankování dojet až 1 000 km. Oproti CNG se nemusíte bát vysokých tlaků a při havárii je plynové zařízení bezpečnější než benzin. Primagas do čerpacích stanic dodává pouze kvalitní propan-butan a naše LPG vždy prošlo testem kvality paliva od ČOI, můžete si tak být jisti, že s Primagasem tankujete do vašeho automobilu kvalitní LPG.

Kde můžu natankovat LPG od Primagasu?

Autoplyn LPG od Primagasu

Provozujeme síť vlastních čerpacích stanic LPG (s věrnostním programem Primajízda), náš plyn však natankujete i v sítích MOL či OMV a na mnoha dalších čerpacích stanicích v ČR. Náš plyn je zcela nezávislý na Rusku.

Patříme k lídrům na trhu s LPG do osobních automobilů, autoplyn (tedy LPG, propan či propan-butan) je však skvělým řešením i pro vysokozdvižné vozíky (které pohání propan z kompozitních tlakových láhví nebo u větších podniků z interní čerpací stanice) a pro potřeby nákladní dopravy dodáváme také LNG (zkapalněný zemní plyn, tedy metan).

V síti našich čerpacích stanic LPG se můžete zaregistrovat do našeho věrnostního programu a získat tak přístup k pravidelným cenovým i jiným akcím. Máme zázemí SHV Energy - největšího světového dodavatele LPG a průkopníka v Bio LPG, které v ČR distribuuje výhradně Primagas, a to v mixu s klasickým LPG.

Primagas Autočerpačka
S LPG jezdíte za polovic!

S LPG jezdíte za polovic!

"Výhodou LPG je, že je nejen šetrnější k životnímu prostředí, ale také levnější než konvenční paliva. Můžeme si tak naplno užít naše rodinné výlety."

“Jezdím na LPG už 20 let a od začátku jde o běžně dostupnou technologii. Ukažte mi jedinou technologii s alternativním palivem, která by se na českém (potažmo evropském) trhu držela tak dlouho v masovějším měřítku a s cenou tak nízko, že se vyplatí přestavět i auto, které nové stojí sotva 200 tisíc! Navíc Bio LPG je jedno z mála paliv, které dokáže při současném rozšíření LPG aut REÁLNĚ snížit emise CO2 až o 80%.”

Martin Rychlovský

řidič automobilu přestavěného na LPG

Jste řidiči, provozovatelé čerpací stanice nebo používáte VZV?

Chci si přečíst více o LPG jako autoplynu!