Přejít na obsah
LPG PRIMAGAS Autoplyn

LPG - nejoblíbenější alternativní palivo pro automobily

Jezděte za polovic!

LPG šetří ovzduší i kapsu, přestavba auta na plyn je snadná

Výhody jízdy na plyn

LPG (autoplyn) je jistota ve světě alternativních ekologických paliv, jezdí na něj v ČR přes 170 tisíc automobilů a natankujete jej na více než 950 čerpacích stanicích.

 • Finanční úspora

  Provoz auta na plyn je průměrně o 57% levnější než na benzin a o 53% než nafta. Náklady na přestavbu jsou nízké (15 - 40 tis. Kč). Návratnost této investice je většinou v řádech měsíců. Vozidla na LPG jsou také osvobozena od silniční daně.
 • Ekologická úspora

  Při spalování LPG se neuvolňují téměř žádné znečišťující látky (NOx) a částice (PM a PN). Oproti benzínu vzniká až o 20% méně CO₂. Novinkou na českém trhu je i bio LPG z obnovitelných zdrojů s úsporou emisí CO₂ až o 91% oproti klasickému LPG.
 • Dostupnost

  LPG má spolehlivou infrastrukturu a rozvinutý trh. V Evropě jezdí na autoplyn 8 milionů osobních vozidel (cca 3% z celkového počtu vozů). V ČR LPG natankujete na 950 místech (CNG jen na 200). Náklady na koupi nového vozidla s pohonem na autoplyn se řidiči rychle vrátí.
 • Bezpečnost a kvalita

  Jízda na LPG je tichá a se dvěma nádržemi ujedete až 1 000 km. Na rozdíl od CNG se nemusíte bát vysokých tlaků a při havárii je plynové zařízení bezpečnější než benzín. Dodáváme kvalitní propan-butan, testovaný ČOI, takže s Primagasem máte jistotu kvalitního LPG.

Kde můžu natankovat LPG od Primagasu?

Autoplyn LPG od Primagasu

Provozujeme síť vlastních čerpacích stanic LPG (s věrnostním programem Primajízda), náš plyn však natankujete i v sítích MOL či OMV a na mnoha dalších čerpacích stanicích v ČR. 

Patříme k lídrům na trhu s LPG do osobních automobilů, autoplyn (tedy LPG, propan či propan-butan) je však skvělým řešením i pro vysokozdvižné vozíky (které pohání propan z kompozitních tlakových láhví nebo u větších podniků z interní čerpací stanice) a pro potřeby nákladní dopravy dodáváme také LNG (zkapalněný zemní plyn, tedy metan).

V síti našich čerpacích stanic LPG se můžete zaregistrovat do našeho věrnostního programu a získat tak přístup k pravidelným cenovým i jiným akcím. Máme zázemí SHV Energy - největšího světového dodavatele LPG a průkopníka v bio LPG, které v ČR distribuuje výhradně Primagas, a to v mixu s klasickým LPG.

Primagas Autočerpačka

Budoucnost je nyní, budoucnost je bio LPG!

S ještě vyšší uhlíkovou úsporou a 100% z obnovitelných zdrojů. V ČR exkluzivně od Primagasu!

S LPG jezdíte za polovic!

S LPG jezdíte za polovic!

"Výhodou LPG je, že je nejen šetrnější k životnímu prostředí, ale také levnější než konvenční paliva. Můžeme si tak naplno užít naše rodinné výlety."

“Jezdím na LPG už 20 let a od začátku jde o běžně dostupnou technologii. Ukažte mi jedinou technologii s alternativním palivem, která by se na českém (potažmo evropském) trhu držela tak dlouho v masovějším měřítku a s cenou tak nízko, že se vyplatí přestavět i auto, které nové stojí sotva 200 tisíc! Navíc bio LPG je jedno z mála paliv, které dokáže při současném rozšíření LPG aut REÁLNĚ snížit emise CO2 až o 80%.”

Martin Rychlovský

řidič automobilu přestavěného na LPG

Jste řidiči, provozovatelé čerpací stanice nebo používáte VZV?

Chci si přečíst více o LPG jako autoplynu!