Přejít na obsah
Vytápění rodinných domů s LPG - čistá a hlavně pohodlná alternativa k tuhým palivům.

Topení plynem ze zásobníku

Propanové vytápění rodinných domů

LPG v zásobníku je bezobslužný a především nezávislý zdroj energie.

Přejděte plynule!

Přejít z tuhých paliv na propan v zásobníku od Primagasu nikdy nebylo jednodušší!

O příspěvek 35 000 Kč od Primagasu může žádat kdokoliv, kdo přejde z tuhých paliv či elektřiny na propan a bude po určenou dobu odebírat LPG (čistý propan) do zásobníku. Tento příspěvek sahá až do výše 20 000 Kč na nový kotel a 15 000 Kč na projektovou dokumentaci.

Vytápění propanem od Primagasu
Edison by v roce 2024 topil propanem

Proč uvažovat o instalaci propanového zásobníku?

Vytápění propanem (LPG) z nadzemního či podzemního zásobníku od Primagasu má tři zásadní výhody:

 • Nezávislost na sítích a plynovodech

  Plyn vozíme i tam, kde lišky dávají dobrou noc. Nikdo vám "kohoutky" nezavře. Žádná molekula našeho plynu není z Ruska.
 • Klid a nohy v teple za rozumnou cenu

  Teplo je k dispozici na otočení knoflíku. Cena propanu je stabilní, mezi 2,4-2,7 Kč/kWh včetně DPH a distribuce.
 • Čistota a ekologie

  Žádné saze a velmi nízké uhlíkové emise oproti tuhým palivům. Šetřete s námi lokální ovzduší!

Proč do toho jít zrovna s námi?

Zásobník (který je v našem vlastnictví) vám pronajímáme a staráme se o jeho pravidelné revize, vy se nemusíte zatěžovat jejich údržbou. Celým procesem instalace zásobníku vás pak provedou naši obchodní zástupci - energetičtí poradci, kteří mají s instalacemi LPG systémů bohaté zkušenosti. Ti vám rádi a zdarma poskytnou ve všech fázích realizace konzultace přímo na místě instalace.
Dostupnost našeho čistého propanu do zásobníků není závislá na dodávkách z Ruska, v žádném případě vás tedy nenecháme bez plynu. 

Máme k dispozici vlastní technický servis - zkušený tým techniků včetně revizních techniků s působností po celé České republice. Dodržujeme nejvyšší technologické standardy pro zajištění kvality plynu (která je pravidelně kontrolována v laboratořích VŠCHT) a bezpečnosti. Z
ásobníky procházejí pravidelnými technickými a bezpečnostními revizemi a tlakovými zkouškami a jsou naší společností pojištěny pro případ havárie. Nabízíme také plynové detektory CO pro váš maximální klid.

Náš produkt PRIMATECH umožňuje platit formou měsíčních zálohových plateb. Spotřebovávaný plyn protéká přes plynoměr a jednou ročně je proveden odečet plynoměrů a následně vyúčtování. Za plyn tak platíte v pravidelných měsíčních platbách a dle skutečné spotřeby vám pak buď bude vrácen přeplatek, nebo budete požádáni o úhradu nedoplatku.

Druhý produkt PRIMASTANDARD je pro ty, kteří preferují platit za celé dodané množství bez nutnosti instalace plynoměru. Nabízíme platbu platební kartou přímo řidiči, možné je ale platit i v hotovosti, klasickou nebo zálohovou fakturou.

Díky zázemí mateřské firmy SHV Energy, největšího světového distributora LPG, jsme schopni dlouhodobě držet velmi příznivé ceny. Propanové vytápění se dlouhodobě pohybuje v rozmezí 2,4-2,7 Kč/kWh vč. DPH a v letních měsících, kdy cena plynu mírně klesá, nabízíme navíc pravidelně našim zákazníkům akční ceny. Pokud tedy objednáte v ten správný moment, výrazně ušetříte, u rodinných domů totiž stačí často zásobník doplnit pouze jednou do roka. 
Našim zákazníkům z řad domácností i firem nabízíme možnost fixovat si ceny plynu do zásobníku i na více než 2 roky dopředu formou dodatku ke smlouvě. Ceny dáváme k ledu, a vy můžete být v teple!
Přečtěte si více o nabídce fixace ceny topného propanu

NYNÍ AKCE! Nedosáhli jste na Kotlíkovou dotaci nebo se vám nechce řešit papírování? Nabízíme PRIMAGAS příspěvek - v případě uzavření smlouvy na dodávky LPG Vám přispějeme až 35 000 Kč na nový kotel a projektovou dokumentaci - ať už v současnosti vytápíte jakkoliv. Podmínky akce vám v případě zájmu sdělí vás obchodní zástupce.

Přečtěte si více o možnostech získání příspěvku na plynový kotel!

Plynový zásobník na LPG

Zelený nadzemní zásobník

Nabízíme také variantu zeleného zásobníku, který lépe splývá s okolím na vaší zahradě.

Jaké jsou náklady?

Propan je cenově velmi stabilní zdroj energie

Jaká jiná energie je v dnešní době dokonce levnější než před deseti lety?

Náklady na bydlení obecně a zejména ceny energií v posledních letech prudce rostou, propanové vytápění rodinných domů je však v tomto ohledu poměrně stabilní - v současnosti topíte průměrně za 2,4-2,7 Kč/kWh včetně DPH, dopravy a dalších poplatků.

Zažitý mýtus o "drahém vytápění propanem" tedy pochází z doby, kdy propan byl dražší než dnes a naopak všechny ostatní energie (zejména elektřina) řádově levnější, toto ale už dávno neplatí!

Graf ceny propanu
Vývoj průměrné burzovní ceny propanu (burzovní index ANSI, nikoliv koncové prodejní ceny)

Jak to funguje?

Jak probíhá proces instalace?

Běžně do tří měsíců od schůzky s obchodním zástupcem můžete začít topit!

 • Výběr vhodné velikosti zásobníku, technického řešení a umístění.

  Konzultace s naším obchodním zástupcem

  Konzultace s obchodním zástupcem od Primagasu
 • Smlouva o nájmu zásobníku a dodávkách plynu (možnost zvolit zálohovou platbu).

  Podpis smlouvy s Primagasem

  Podpis smlouvy s Primagasem
 • Příprava technických podkladů pro schvalovací řízení propanových topných systémů.

  Vypracování projektové dokumentace

  Projektová dokumentace od Primagasu
 • K instalaci zásobníků na propan není potřeba stavební povolení, pouze územní souhlas.

  Územní souhlas k instalaci

  Primagas -Zásobníky LPG
 • Dovoz zásobníku na vámi požadované místo, instalace zásobníku a jeho napojení na topný systém.

  Instalace plynového zásobníku

  instalace podzemního zásobníku
 • Výchozí revize naším technikem pro zahájení bezpečného používání a první závoz.

  První plnění plynu do zásobníku

  Autocisterna Primagasu

Zásobníky a jejich typy

Nabízíme širokou škálu nadzemních i podzemních zásobníků, kam je plyn pravidelně doplňován vlastním vozovým parkem moderních autocisteren se zkušenými řidiči s oprávněním ADR.

Nezávazná poptávka

Přemýšlíte o propanovém (LPG) vytápění vašeho objektu? Vyplňte nezávaznou poptávku a náš specialista vám vytvoří nabídku přímo na míru!

Prosím vyplňte povinná pole a odešlete poptávku znovu.

Hang on! We're just checking that your information gets through to us

Často kladené dotazy

Vaše časté otázky a naše odpovědi

Pokud vás zajímá více, zavolejte nám na zákaznickou linku 800 736 736, nebo třeba napište na Facebook, nečeká vás tam žádný automat, ale někdo z našich kolegů či kolegyň, kteří vás rádi uslyší!

Lidé v tom občas mají pochopitelně zmatek, ale je to jednoduché - LPG je anglická zkratka pro propan, butan a jejich směsi. Propan a butan jsou základní uhlovodíky, které se za běžných podmínek vyskytují v plynné formě a získávají se buď jako vedlejší produkt při rafinaci ropy, nebo se přímo těží společně se zemním plynem.  Čistý propan má oproti mixu propan-butanu výhodu, že se odpařuje při teplotách až do -45°C, zatímco butan již kolem 0°C, je tedy vhodnější pro účely vytápění či vaření v zimě (dostanete tedy ze zásobníku nebo láhve celou náplň). Má také vyšší oktanové číslo než butan.

Zásobník si kupovat nemusíte, ani by se vám to v drtivé většině případů nevyplatilo. Zásobník, který Vám přivezeme, zůstává v našem vlastnictví, dáváme vám jej do nájmu a staráme se o jeho pravidelné bezpečnostní revize, servis a pojištěníCelým procesem instalace zásobníku vás pak provedou naši obchodní zástupci - energetičtí poradci, kteří mají s instalacemi LPG systémů bohaté zkušenosti. Ti vám rádi a zdarma poskytnou ve všech fázích realizace konzultace přímo na místě instalace.

Cena propanu se mění během roku, ale průměrně se pohybuje mezi 2,4 až 2,7 Kč/kWh včetně DPH a všech dalších poplatků, což je nyní méně než zemní plyn a podstatně levnější než elektřina. V letních měsících je navíc možné využít letní akci a předzásobit se tak výhodně na zimu. Cena propanu ve vašem zásobníku je obecně závislá na vaší průměrné spotřebě, poloze, cenách dopravců a PHM, kurzu koruny vůči dolaru a euru a burzovních cenách LPG a ropy.

Nyní nabízíme také možnost fixovat si cenu propanu do zásobníku až na dva roky dopředu. Přečtěte si o této nabídce více!

Ano! V případě uzavření smlouvy na dodávky LPG vám přispějeme až 35 000 Kč na nový kotel a projektovou dokumentaci - ať už v současnosti vytápíte jakkoliv. Podmínky akce najdete zde.

Možná máte obavu, že vám na zahradu postavíme obrovskou nevzhlednou cisternu. Jednotunový zásobník má ale průměr jen 1,25 metru, je dlouhý 2,48 metru a můžeme vám jej dodat buď čistě bílý, nebo zelený, aby lépe šel k okolí. Není problém u něj samozřejmě také vysázet vhodné rostliny, které jej pohledově zakryjí. Oblíbená je samozřejmě také možnost zvolit podzemní zásobník, pak z něj bude vidět pouze malé zelené víko. Doprava a umístění zásobníku také nejsou nijak výrazně náročné, prázdný zásobník váží okolo 500 kg.

LPG (propan) patří mezi nejšetrnější zdroje energie, a to jak z hlediska emisí škodlivin, tak z hlediska uhlíkové stopy: 

Z hlediska škodlivých spalin (NO2, vyšší uhlovodíky, PM 10 nebo PM 2,5) je na tom LPG zásadně lépe než dřevo, uhlí nebo LTO.  V tomto ohledu je na tom stejně jako zemní plyn a jen o něco hůře než elektřina. Pročtěte si vědeckou studii na toto téma!

Z hlediska uhlíkové stopy je na tom LPG (propan) zásadně lépe než dřevo a uhlí (které mají téměř o 100% vyšší uhlíkovou stopu), LTO (to má zhruba o 18% vyšší uhlíkovou stopu) a v případě ČR také lépe než elektřina (vzhledem k energetickému mixu založeném stále výrazně na uhlí). V tomto ohledu vychází lépe pouze zemní plyn (- 11%) a tepelná čerpadla (- 20%). Přečtěte si o tom víc!

Již nyní navíc nabízíme i Bio LPG čistě z obnovitelných zdrojů, které chemicky funguje úplně stejně jako klasické. Zavazujeme se také, že veškeré naše LPG bude do roku 2040 pocházet výhradně z obnovitelných zdrojů. Poznejte výhody bio LPG!

S námi se případného omezení, zdanění či zákazu fosilních paliv nemusíte bát. V současné době nabízíme i Bio LPG čistě z obnovitelných zdrojů, které zároveň funguje chemicky úplně stejně jako klasické. Mimo jiné je náš závazek, že do roku 2040 bude veškeré naše LPG pocházet výhradně z obnovitelných zdrojů.

Zároveň není pravda, že by s příchodem roku 2029 došlo k zákazu stávajících plynových kotlů a jejich provozu. Současný návrh novely EU totiž řeší pouze otázky minimální požadované účinnosti ohřívačů pro vytápění vnitřních prostor.

Plynové zásobníky: 

 • pro roční spotřeby nad 500 kg (1 000 litrů) propanu nebo nad 8 MWh
 • ideální pro vytápění rodinných domů a větších objektů či do technologií
 • čím větší odběry, tím větší úspora na plynu oproti láhvím
 • pohodlné a bezstarostné
 • Primagas zajistí řešení instalace a pravidelné revize

Plynové láhve:

 • pro roční spotřeby do 400 kg propanu nebo do 6 MWh
 • pro výkony do cca 25 kW
 • snadno přenosné, univerzální, nezabírá místo
 • nepodléhá územnímu souhlasu ani stavebnímu povolení
 • v případě smlouvy s Primagasem doprava zdarma až k vašim dveřím
PRIMAGAS autocisterna s řidičem LPG

Nezávislá energie PRIMAGAS

Propanové vytápění je čistá a především pohodlná alternativa k tuhým palivům.