LPG v zásobníku je bezobslužný a především nezávislý zdroj energie.
Bez přípojky plynu neriskujte elektřinu!
I starší domy si zaslouží pohodlné topení. Topit elektřinou je dnes ekonomický nesmysl a propanové vytápění je u starších domů ekonomičtější i v porovnání s tepelným čerpadlem, které v zimních měsících u nezateplených domů spotřebuje velké množství drahé elektřiny, nehledě na jeho vysoké investiční náklady a diskutabilní životnost.
Náš produkt PRIMATECH umožňuje platit formou měsíčních zálohových plateb. Spotřebovávaný plyn protéká přes plynoměr a jednou ročně je proveden odečet plynoměrů a následně vyúčtování. Za plyn tak platíte v pravidelných měsíčních platbách a dle skutečné spotřeby vám pak buď bude vrácen přeplatek, nebo budete požádáni o úhradu nedoplatku.
Druhý produkt PRIMASTANDARD je pro ty, kteří preferují platit za celé dodané množství bez nutnosti instalace plynoměru. Nabízíme platbu platební kartou přímo řidiči, možné je ale platit i v hotovosti, klasickou nebo zálohovou fakturou.
NYNÍ AKCE! Nedosáhli jste na Kotlíkovou dotaci nebo se vám nechce řešit papírování? Nabízíme PRIMAGAS příspěvek - v případě uzavření smlouvy na dodávky LPG Vám přispějeme až 20 000 Kč na nový kotel - ať už v současnosti vytápíte jakkoliv. Podmínky akce vám v případě zájmu sdělí vás obchodní zástupce.
Přečtěte si více o možnostech získání příspěvku na plynový kotel!
Jaká jiná energie je v dnešní době dokonce levnější než před deseti lety?
Náklady na bydlení obecně a zejména ceny energií v posledních letech prudce rostou, propanové vytápění rodinných domů je však v tomto ohledu poměrně stabilní - v současnosti topíte průměrně za 2-2,5 Kč/kWh včetně DPH, dopravy a dalších poplatků.
Zažitý mýtus o "drahém vytápění propanem" tedy pochází z doby, kdy propan byl dražší než dnes a naopak všechny ostatní energie (zejména elektřina) řádově levnější, toto ale už dávno neplatí!
Pokud vás zajímá více, zavolejte nám na zákaznickou linku 800 736 736, nebo třeba napište na Facebook, nečeká vás tam žádný automat, ale někdo z našich kolegů či kolegyň, kteří vás rádi uslyší!
Lidé v tom občas mají pochopitelně zmatek, ale je to jednoduché - LPG je anglická zkratka pro propan, butan a jejich směsi. Propan a butan jsou základní uhlovodíky, které se za běžných podmínek vyskytují v plynné formě a získávají se buď jako vedlejší produkt při rafinaci ropy, nebo se přímo těží společně se zemním plynem. Čistý propan má oproti mixu propan-butanu výhodu, že se odpařuje při teplotách až do -45°C, zatímco butan již kolem 0°C, je tedy vhodnější pro účely vytápění či vaření v zimě (dostanete tedy ze zásobníku nebo láhve celou náplň). Má také vyšší oktanové číslo než butan.
Zásobník si kupovat nemusíte, ani by se vám to v drtivé většině případů nevyplatilo. Zásobník, který Vám přivezeme, zůstává v našem vlastnictví, dáváme vám jej do nájmu a staráme se o jeho pravidelné bezpečnostní revize, servis a pojištění. Celým procesem instalace zásobníku vás pak provedou naši obchodní zástupci - energetičtí poradci, kteří mají s instalacemi LPG systémů bohaté zkušenosti. Ti vám rádi a zdarma poskytnou ve všech fázích realizace konzultace přímo na místě instalace.
Cena propanu se mění během roku, ale průměrně se pohybuje mezi 2 až 2,5 Kč/kWh včetně DPH a všech dalších poplatků, což je nyní méně než zemní plyn a podstatně levnější než elektřina. V letních měsících je navíc možné využít letní akci a předzásobit se tak výhodně na zimu. Cena propanu ve vašem zásobníku je obecně závislá na vaší průměrné spotřebě, poloze, cenách dopravců a PHM, kurzu koruny vůči dolaru a euru a burzovních cenách LPG a ropy.
Nyní nabízíme také možnost fixovat si cenu propanu do zásobníku až na dva roky dopředu. Přečtěte si o této nabídce více!
Ano! V případě uzavření smlouvy na dodávky LPG vám přispějeme až 20 000 Kč na nový kotel - ať už v současnosti vytápíte jakkoliv. Podmínky akce najdete zde.
LPG (propan) patří mezi nejšetrnější zdroje energie, a to jak z hlediska emisí škodlivin, tak z hlediska uhlíkové stopy:
Z hlediska škodlivých spalin (NO2, vyšší uhlovodíky, PM 10 nebo PM 2,5) je na tom LPG zásadně lépe než dřevo, uhlí nebo LTO. V tomto ohledu je na tom stejně jako zemní plyn a jen o něco hůře než elektřina. Pročtěte si vědeckou studii na toto téma!
Z hlediska uhlíkové stopy je na tom LPG (propan) zásadně lépe než dřevo a uhlí (které mají téměř o 100% vyšší uhlíkovou stopu), LTO (to má zhruba o 18% vyšší uhlíkovou stopu) a v případě ČR také lépe než elektřina (vzhledem k energetickému mixu založeném stále výrazně na uhlí). V tomto ohledu vychází lépe pouze zemní plyn (- 11%) a tepelná čerpadla (- 20%). Přečtěte si o tom víc!
Plynové zásobníky:
Plynové láhve: