Přejít na obsah
Kategorie PRIMA BLOG
Zpět na přehled článků

Na návštěvě u... zabere 2 minutky 02.10.2020

Příběh našeho zákazníka: Pivovar Lyer je klenot v srdci Šumavy

Pivovar Lyer je klenot v srdci Šumavy
PRIMAGAS pro horské hotely a restaurace

Již šest let můžete při svém pěším nebo běžkařském putování po Šumavě narazit na jedinečný penzion a pivovar na Modravě, Pivovar Lyer. Návštěvníky pivovar láká na svoji vlastní značku piva Lyer a poctivé jídlo v autentickém stavení v srdci národního parku. Kromě výborného piva a jídla se pivovar pyšní i vysokou efektivitou provozu restaurace díky propanovým láhvím od Primagasu.

Pivovar Lyer byl otevřen v roce 2014 na břehu Roklanského potoka, kde stály původně domy německých obyvatel, zbourané v šedesátých letech. Pivovar však zachovává původní architekturu místních stavení. Budova pivovaru proto krásně zapadá do místní krajiny a doplňuje historický ráz Modravy.

Ležák Lyer je miláček pivařů

Hlavní pivní specialitou pivovaru Lyer je světlý modravský ležák, který se pyšní mnoha oceněními. Ležák Lyer se stal například vítězem soutěže Pivo České republiky v roce 2018 a také získal hlavní cenu pro světlý ležák v Jarní ceně českých sládků. Pivo si můžete odvézt domů i v dárkovém balení, velcí pivaři pak ocení 30l nebo 50l sudy. V pivovaru pořádají i prohlídky spojené s ochutnávkami, při kterých můžete okusit všechny speciality pivovaru a prohlédnout si zblízka proces vaření piva.

Kromě ležáků si mohou návštěvníci pivovaru Lyer pochutnat na specialitách české kuchyně, které se připravují z lokálních sezónních potravin, a najíst se na terase výhledem na Roklanský potok a panenskou šumavskou přírodou. V pivovaru během léta také grilují hovězí z místní ekologické biofarmy, která mimochodem také patří panu Lyerovi.

Primagas LPG
Pivovar Lyer v srdci Šumavy
Primagas - pivovar Lyer

Efektivní provoz díky čistému LPG

Že se jedná o úspěšný podnik poznáte již z dálky, protože objednávky létají vzduchem od rána do večera a kuchyně ani výčep se prakticky nezastaví. Proto také potřebují zdroj energie, který sníží energetickou náročnost a zvýší plynulost celého provozu. Volba padla na 33 kilogramové plynové láhve Primagas s čistým propanem, které umožňují neustálý přísun plynu pro restauraci a jsou zapojené v sérii. Díky tomu nehrozí výpadek v provozu a odpadá zdlouhavá výměna prázdných plynových láhví. Čistý propan oproti klasickému propan-butanu pak zajištuje při vaření čistý plamen bez nečistot a s možností provozu i když teploty klesnou hluboko pod bod mrazu. Tato technologie je ideální i pro další restaurace, pivovary nebo třeba i pražírny, palírny či sklárny, kam PRIMAGAS láhve napřímo (a zdarma) vozí.

Není tedy divu, že přestože pivovar funguje teprve krátce, stal se již nejen oblíbeným cílem turistů, ale také místních. Tak hurá na výlet!

Pivovar Leyer PRIMAGAS
Plynové láhve 33kg v baterii
Plynové láhve pro firmy