Přejít na obsah
Kategorie PRIMA BLOG
Zpět na přehled článků

Na návštěvě u... zabere maximálně 5 minut 18.10.2019

Naše LPG pohání mistrovské pyroefekty!

Pyrojiva - ohňostroje s využitím propanu v láhvích od Primagasu
Podívaná, která vyráží dech. Příležitost jako stvořená k romantickému polibku. Zpečetění dokonalé párty. Zlatý hřeb končícího roku. Symbol naprosto strhujícího koncertu. Salva barev, úsměv, skvělá nálada, smích, tanec, sdílení prožitku s blízkými. Barvy a světla, rozlévající se po zešeřelé obloze se stávají neopakovatelným zážitkem, který do kůry našich vzpomínek vyrývá nesmazatelný nápis. To všechno v sobě zahrnuje jediné slovo - ohňostroj.

Milujeme to, protože nás to děsí

Zamýšleli jste se někdy nad tím, proč lidi tak přitahuje pyrotechnika? Dělá hluk a nepořádek, v nesprávných rukou může být i extrémně nebezpečná (to koneckonců každoročně sledujeme v každé zpravodajské relaci bezprostředně po oslavách Silvestra) a stejně ji zbožňujeme. Nebojte, vaše zvědavost nezůstane neukojena. 

Vzhledem k tomu, že v dnešní době jsou psychologické studie aplikovány téměř na všechno na světě, máme již odborníky i na ohňostroje - nazýváme to studiem působení akustických projevů petard a ohňostrojů na lidský organismus. Tímto odvětvím se dlouhá léta zabývá Daniel Glaser, neurovědec a ředitel Science Gallery London na King's College ve Velké Británii. Daniel tvrdí, že důvod, proč nás ohňostroje tolik baví, je ten, že nás děsí. 

Stejně jako blesky nás jasné záblesky varují, že se něco stane. Tím se aktivuje amygdala, malá koule nervů v mozku, která detekuje strach. Poté, co světla stimulovala předvídání hrozby, potvrzující třesk ohňostroje toto vnímání v našich mozcích potvrzuje. V reakci na to naše centra odměňování uvolňují nárůst dopaminu - chemikálie, která reguluje potěšení. Vlastně je to radost z toho, že svůj strach máme pod kontrolou. 

Zavolejte profesionálovi

Víme, že varování ohledně nebezpečí manipulace s pyrotechnikou slyšeli minimálně stokrát a tušíme, že jste již slyšeli a viděli šokující reportáže, které v hlavním vysílacím čase kolují 1. ledna napříč všemi zpravodaji. Nebudeme vás tedy zatěžovat zásadami ochrany. Zavolat profesionálovi se však vyplatí i z mnoha jiných důvodů. Tím nejdůležitějším je jednoduše fakt, že pokud natrefíte na správného člověka, vytvoříte ze světelné show neopakovatelný zážitek na celý život. Mistrem ve svém oboru je firma PYRO-JIVA. Jejich ohňostroje využívají propan z kompozitních i ocelových plynových láhví. Firma PYRO-JIVA se tak stala naším věrným zákazníkem a zároveň ukázkou, na které je možné vidět využití LPG v jiných odvětvích než tradiční pohon VZV, automobilů nebo vytápění.

Kompozitní plastové láhve jsou v tomto ohledu skvělou inovací díky své lehkosti, skladnosti a především absolutní bezpečnosti (nevýbušná v ohni – láhev se v případě požáru kontrolovaně taví a plyn postupně vyhoří bez výbuchu).

Nekonečné množství efektů

Je až neuvěřitelné, kolik druhů v sobě pyrotechnika ukrývá. Pro představu vám přinášíme zkrácený seznam, který má firma PYRO-JIVA ve své nabídce:

  • Exteriérové a interiérové ohňostroje
  • Ohňostroje pod hladinou vody
  • Vystřelovací konfety tvarů dle přání 
  • Zářící ohnivá loga 
  • Televizní efekty (pyrotechnické zázemí firma poskytuje i televizním fenoménům jako Superstar, X Faktor, Miss, Star Dance apod.)
  • Efekty pro divadlo (Pyrotechnické efekty pro představení v divadlech Hybernia, Brodaway, Dejvické divadlo, Švandovo divadlo apod)

Využití LPG se meze nekladou

Firma PYRO-JIVA ke svým velkolepým pyroefektům využívá propan-butanových lahví Primagas a odkrývá tak další odvětví, ve kterém se LPG stává skvělým pomocníkem. Zajímá vás, jakým způsobem firma svá pyro-kouzla provádí, jak efekty vypadají a na kterých akcích už efekty zazářily? Sledujte webovou stránku pyro-jiva.cz nebo jejich facebook a bavte se. A nezapomínejte na opatrnost!

 

Zaujal Vás tento článek? Přečtěte si další

Hřeje Vás PRIMAGAS