Přejít na obsah
Kategorie PRIMA BLOG
Zpět na přehled článků

Volný čas 05.08.2022

Kam umístit zásobník plynu na vaší zahradě?

Primagas zásobník na LPG
Zásobník na plyn od Primagasu

Lidé často uvažují o instalaci zásobníku na plyn, ale mají obavy, že by nevypadal dobře na jejich zahradě. Existuje však několik možností, jak umístění vyřešit esteticky.

V Česku výrazně roste oblíbenost vytápění rodinných domů propanem ze zásobníku. Hlavním důvodem je fakt, že zákazníci s LPG zásobníkem jsou naprosto nezávislí na rozvodných sítích zemního plynu, navíc mají možnost nakoupit si plyn na celý rok dopředu během léta, což činí tuto variantu energií nejen pohodlnou, ale i v současné době i cenově velmi atraktivní.

Mnoho nemovitostí, kde se pro vytápění využívá LPG se samozřejmě nachází v horách nebo uprostřed přírody, ale paradoxně nejvíce obcí, kde není zaveden zemní plyn, leží ve Středočeském kraji. Právě v těchto lokalitách je LPG ze zásobníku jakožto nízkoemisní, nezávislý a pohodlný zdroj energie, hojně využíván.

Primagas LPG zásobník
Vhodné umístění zásobníku na zahradě

Kam takový zásobník umístit?

Umístění plynového zásobníku na vaší zahradě je při splnění bezpečnostních norem čistě estetickou záležitostí ve vaší režii. Častou variantou je jeho umístění na místo, které je obehnáno stromy, a to takovým způsobem, aby nebyl zásobník prakticky vidět. Další přistup je naopak adaptovat zásobník přirozeně na okolní prostředí, kdy je obklopen například zahradními dekoracemi. Primagas rovněž nabízí možnost zelené varianty zásobníku.

Plynový zásobník na LPG
Zelená varianta LPG zásobníku

Jak to může vypadat?

Najdou se ale také vynalézaví lidé, kteří překypují kreativitou, což lze poznat i na plynových zásobnících. Někteří se snaží zásobník různě pokreslit nebo skrýt maskovací sítí. Je zde i možnost obehnání zásobníku zástěnou, ale takovým způsobem, aby nebránili přístupu k zásobníku.

Primagas - vtipné zásobníky
Motivy přírody
Primagas - Bláznivý zásobník na plyn
Umělecký zásobník od Andyho Warhola
Primagas LPG vtipné zásobníky
Zahradní kamufláž 

Existuje také samozřejmě možnost umístit zásobník pod zem, ale zvýšené náklady na úpravy pozemku a komplikovanější instalaci jdou v tomto případě vždy za investorem.

Zásobníku na plyn na vaší zahradě musí splňovat podle norem splňovat ochranné pásmo, podle kterého se nesmí ve vzdálenosti 3 m nacházet budova, garáž, kanalizace, prohlubně terénu, elektrické vedení nebo hranice pozemku.

Primagas - podzemní zásobník na LPG
Umístění podzemního zásobníku v horách

Jak probíhá proces pořízení zásobníku?

Na našich stránkách můžete zažádat o nezávaznou poptávku, po které se vám ozve jeden z našich obchodních zástupců, který vám zdarma na místě poskytne konzultaci o instalaci zásobníku. Naši obchodní zástupci mají bohaté zkušenosti a provedou vás celým procesem pořízení zásobníku.

Přejít na propan je snadné

Jak probíhá proces projektu a instalace? Běžně do tří měsíců od schůzky s naším obchodním zástupcem/energetickým specialistou můžete začít topit!

 • Výběr vhodné velikosti zásobníku, technického řešení a umístění.

  Osobní konzultace s naším obchodním zástupcem na místě

  obchodní schůzka PRIMAGAS
 • Smlouva o nájmu zásobníku a dodávkách plynu (možnost zvolit zálohovou platbu).

  Podpis smlouvy

  PRIMAGAS dodavatel LPG
 • Příprava technických podkladů pro schvalovací řízení propanových topných systémů.

  Vypracování projektové dokumentace

  Primagas Projekt LPG vytápění
 • K instalaci zásobníků na propan není potřeba stavební povolení. Územní souhlas je ještě jednodušší než zjednodušené územní řízení.

  Územní souhlas k instalaci

  Primagas -Zásobníky LPG
 • Dovoz zásobníku na vámi požadované místo, instalace zásobníku a jeho napojení na topný systém objektu

  Instalace zásobníku

  instalace podzemního zásobníku
 • Výchozí revize naším technikem pro zahájení bezpečného používání a první závoz.

  První plnění plynu do zásobníku. Můžete začít topit, vařit a ohřívat vodu!

  Doplňování zásobníku PRIMAGAS

Proč do toho jít s námi?

Zásobník (který je v našem vlastnictví) vám pronajímáme a staráme se o jeho pravidelné revize, vy se nemusíte zatěžovat jejich údržbou. Celým procesem instalace zásobníku vás pak provedou naši obchodní zástupci - energetičtí poradci, kteří mají s instalacemi LPG systémů bohaté zkušenosti. Ti vám rádi a zdarma poskytnou ve všech fázích realizace konzultace přímo na místě instalace.
Dostupnost našeho čistého propanu do zásobníků není závislá na dodávkách z Ruska, v žádném případě vás tedy nenecháme bez plynu. 

Máme k dispozici vlastní technický servis - zkušený tým techniků včetně revizních techniků s působností po celé České republice. Dodržujeme nejvyšší technologické standardy pro zajištění kvality plynu (která je pravidelně kontrolována v laboratořích VŠCHT) a bezpečnosti. Z
ásobníky procházejí pravidelnými technickými a bezpečnostními revizemi a tlakovými zkouškami a jsou naší společností pojištěny pro případ havárie. Nabízíme také plynové detektory CO pro váš maximální klid.

Náš produkt PRIMATECH umožňuje platit formou měsíčních zálohových plateb. Spotřebovávaný plyn protéká přes plynoměr a jednou ročně je proveden odečet plynoměrů a následně vyúčtování. Za plyn tak platíte v pravidelných měsíčních platbách a dle skutečné spotřeby vám pak buď bude vrácen přeplatek, nebo budete požádáni o úhradu nedoplatku.

Druhý produkt PRIMASTANDARD je pro ty, kteří preferují platit při jednotlivých dodávkách plynu za celé dodané množství. Nyní nově umožňujeme platbu platební kartou přímo řidiči, možné je ale platit i v hotovosti, klasickou nebo zálohovou fakturou.

Díky zázemí mateřské firmy SHV Energy, největšího světového distributora LPG, jsme schopni dlouhodobě držet velmi příznivé ceny. Propanové vytápění se dlouhodobě pohybuje v rozmezí 2-3 Kč/kWh vč. DPH a v letních měsících, kdy cena plynu mírně klesá, nabízíme navíc pravidelně našim zákazníkům akční ceny. Pokud tedy objednáte v ten správný moment, výrazně ušetříte, u rodinných domů totiž stačí často zásobník doplnit pouze jednou do roka. 

NYNÍ AKCE! Nedosáhli jste na Kotlíkovou dotaci nebo se vám nechce řešit papírování? Nabízíme PRIMAGAS příspěvek - v případě uzavření smlouvy na dodávky LPG Vám přispějeme až 20 000 Kč na nový kotel - ať už v současnosti vytápíte jakkoliv. Podmínky akce vám v případě zájmu sdělí vás obchodní zástupce.

Přečtěte si více o možnostech získání příspěvku na plynový kotel!