Kategorie PRIMA BLOG
Zpět na přehled článků

Vše o LPG 13.07.2023

Primagas Express nově expanduje do Brna!

Primagas Express - Expandujeme do Brna!
Expandujeme do Brna!

Pilotní projekt LPG e-shopu slaví úspěch. Primagas Express nově přináší rychlé doručení plynových láhví v Brně. Bez smlouvy, s doručením do 3 hodin. V nabídce jsou nejběžnější typy láhví, včetně pětikilových pro plynové grily.

V Brně, konkrétně v okrese Brno-město, s PSČ začínajícím 6, je nově možné od července letošního roku vždy expresně objednat plynové láhve s garancí doručení do tří hodin od zaplacení objednávky. Dodávky zajišťuje kurýrní společnost DoDo, přičemž v nejužším historickém centru města, kde je omezen vjezd, je možná doručování s příplatkem. Bez příplatku si zákazníci mohou však objednat dopravu kamkoli na hranici tohoto historického centra.

Co e-shop nabízí?

V nabídce nového e-shopu Primagas Express naleznete nejběžnější typy LPG láhví: 2kg, 5kg a 10kg. Pětikilové plynové láhve, ideální pro plynové grily, můžete zakoupit online, i když nemáte prázdnou láhev pro výměnu. V posledních letech se rozšířil trend mezi renomovanými dodavateli k přechodu od klasické směsi propan-butanu k čistému propanu, který nabízí vylepšené vlastnosti. V našem e-shopu jsou online zakoupené pěti a desetikilové láhve plněny výhradně čistým propanem, který je samozřejmě vhodný pro všechny spotřebiče fungující na propan-butanovou směs.

Proč to rovnou nevyzkoušet?

Stačí pár kliknutí a čistý propan v bezpečných láhvích vám dorazí až ke dveřím!

Hlavním přínosem obchodního modelu, který je momentálně unikátní v Česku, je jeho jednoduchost a rychlost. Zákazník může kurýrovi předat libovolné prázdné láhve daného typu a ty jsou vzájemně směnitelné, bez ohledu na barvu nebo logo dodavatele. Pokud není láhev výrazně poškozena, není problém ji vrátit, na rozdíl od situace u některých menších prodejců, kteří odmítají láhve s odůvodněním, že byly zakoupeny jinde. Toto směňování láhví je běžnou praxí mezi jednotlivými dodavateli.

Zákazník, ať už se jedná o firmu nebo běžného spotřebitele, nemusí mít žádnou smlouvu pro odběr plynu. Tato výhoda je obzvláště ceněna v gastro segmentu, kde se LPG často používá při vaření, grilování nebo pro topidla na restauračních zahrádkách. V případě, že dojde k náhlému ochlazení a plyn dojde, provozovatel by bez možnosti expresního doručení okamžitě přišel o tržby ze zahrádky. Primagas Express však zajistí, že v takové nouzi není podnik odkázán na pravidelný závoz nebo rychlé obcházení prodejců v okolí, a může se plně soustředit na své zákazníky.

Služba Primagas Express byla spuštěna na podzim loňského roku. Po úspěchu v Praze mají nyní také brněnští zákazníci možnost využít rychlého doručení propanových lahví. Brnem to ale nekončí. V plánu je postupné rozšiřování služby i do dalších měst.